Muziek
Dit trio uit Liverpool maakt aan grappig grenzende muziek. Veelzijdig met mooie samenzang, veel variatie aan ritmes, goed gebruik makend van samples en bevat een verzameling van stijlen als pop en folk. Excentriek, pakkend en toegankelijk.
Dit trio uit Liverpool maakt aan grappig grenzende muziek. Veelzijdig met mooie samenzang, veel variatie aan ritmes, goed gebruik makend van samples en bevat een verzameling van stijlen als pop en folk. Excentriek, pakkend en toegankelijk.
Met vier nieuwe namen is de line-up van London Calling op 2 & 3 november zo goed als rond. Met toevoegingen AlunaGeorge, Tops, Stubborn Heart en Gross Magic is het London Calling weer gelukt om een ijzersterk programma neer te zetten.
Dat men gecharmeerd is van Mette Lindberg is heel duidelijk. Waar bij veel jongensbandjes de meisjes vooraan staan, staan hier bij The Asteroids Galaxy Tour juist de mannen vooraan. De bombastische jaren zeventig sound rockt het Paard.
Zaterdagavond 29 september was Moss te zien in ‘t Paard van Troje in Den Haag. De band van leadzanger Marien Dorleijn is opgericht in 2003. Het optreden staat in het teken van het nieuwe album Ornaments.
Zondag stond Radiohead in een uitverkocht Ziggo Dome. Het was alweer vier jaar geleden dat de band uit Oxfordshire in Nederland te bewonderen was. Het werd een mooie bloemlezing van een imposant oeuvre.
Ondanks enkele grootheden die deze week met een nieuwe video zijn gekomen, heb ik deze week gekozen voor een conceptcolumn. Singles zijn afkomstig van Lana del Rey, Jake Bugg, Palio Superspeed Donkey, Cayucas en Echo Lake.
De lange donkere dagen zijn een feit. De regenpakken kunnen de kast uit. De vogels vliegen richting het zuiden en ik zou ze graag volgen. Om deze overgang wat soepeler te laten verlopen een muzikale selectie om deze ZUBBday door te komen.
Woensdagavond 10 oktober stond de Britse indie rock band in een, tot mijn verbazing, half gevulde Rotown in Rotterdam. De band is geformeerd in Londen door Guy Connelly in 2009. Deze lente verscheen hun debuutalbum Ways To Forget.
Hun eerste hit hebben ze met debuutsingle Awkward al te pakken. Aan de vooravond van de grote doorbraak sprak ZUBB met San Cisco-leden Jordi Davieson en Scarlett Stevens voor de soundcheck in Rotown in Rotterdam.
Na het succesvolle Sigh No More uit 2009 komt dan eindelijk de lang verwachte opvolger Babel. Een wisselend tweede album van het Britse kwartet dat de afgelopen jaren de wereld heeft veroverd met hun eigen folk geluid.
Zondag 16 september stond de Australische band The Temper Trap in de Melkweg. Voorafgaand aan het optreden troffen we een deel van de band voor de opnamen van het nummer Trembling Hands voor de ZUBB Sessions.
Drukke weekenden zouden eigenlijk verboden moeten worden. Voor je het weet is het maandagochtend en wrijf je tevergeefs de hardnekkige slaap uit de ogen. De keuze is deze week gevallen op singles van I Am Kloot, Matt Elliott, Di-Rect (ja echt waar), Jens Lekman en Everyman. Enjoy!