Bouke's Must-Z Movies (week 45)
7 november 2012, 13:54 | Jeroen
Elke week word je weer overspoeld door een nieuwe lading films. Als de vissersvloot van Harlingen lozen Hollywood en de kleinere filmbolwerken hun verse vis op de markt, die onze bioscopen en filmhuizen zijn. Maar hoe onderscheid je nu de verse van de rotte vis? In deze bijdrage lees je welke van de nieuwe films je moet gaan zien op basis van reputatie. Ik kijk naar de reputatie van de betrokken filmmakers en acteurs, maar ook naar de geruchten en recensies die al aan zijn komen waaien.
Wat mij betreft leek de carrière van Ben Affleck langzaam dood te bloeden. Hij maakte, na een begin in flauwe tienerkomedies, een aantal prima films samen met Matt Damon zoals Good Will Hunting en Dogma. Vervolgens werd hij gebombardeerd tot nieuwe grote Hollywood-ster en ging het mis. Films als Pearl Harbour, Daredevil en Gigli torpedeerden zijn reputatie. Maar eigenlijk had hij al bewezen waar hij goed in was met Good Will Hunting: zelf een mooie film op poten zetten. Dat deed hij vanaf 2007 opnieuw met Gone Baby Gone en The Town, beide goed gemaakte films. Deze week komt zijn laatste film, Argo, in Nederland uit en die hoort dan ook zonder meer bij de aanraders.
Sister (L’Enfant d’en Haut)
Regisseuse Ursula Meier neemt in deze onconventionele film de andere zijde van de skipistes in beeld. Ze focust haar verhaal niet op de mensen die een klein beetje vakantiegeluk komen proeven, maar op een broer en zus die in armoede leven in het dal bij een skiresort. De zus, Louise, heeft moeite met de kost verdienen, dus is het een uitkomst dat haar broertje Simon een succesvol handeltje heeft in gestolen skispullen. De hoofdrollen worden gespeeld door Léa Seydoux (Mistérios de Lisboa, _ Midnight in Paris_ en Lourdes) en Kacey Mottet Klein (Home en Gainsbourg (Vie héroïque). Ook Gillian Anderson (Scully uit The X Files)heeft een rol in deze film. Sister won een zilveren beer en is de inzending van Zwitserland voor beste buitenlandse film dit jaar. De vorige film van Ursula Meier, Home, werd ook goed ontvangen.
Atmen
Atmen gaat over Roman Kogler, een jeugddelinquent die gevangen heeft gezeten voor doodslag en nu langzaam moet gaan terugkeren in de maatschappij. Door gebrek aan familie of kennissen buiten de gevangenis zit die maatschappij eigenlijk niet op hem te wachten. Roman vindt werk in een mortuarium zodat hij kan werken richting vrijlating uit de gevangenis. Dit werk doet hij in eerste instantie met tegenzin, maar dan behandelt hij het lijk van iemand met dezelfde achternaam als hij en raakt hij geïntrigeerd door zijn eigen afkomst. Karl Markovics debuteert met Atmen als regissuer. Hij is bekend als karakteracteur in films als Die Fälscher, Unknown en bijvoorbeeld Süskind.
Argo
In Argo voert Ben Affleck de regie en speelt hij de hoofdrol. In zijn eerste regieproject liet hij nog de eer aan zijn broertje Casey, maar al in The Town combineerde hij beide rollen, met succes. Argo gaat over de bevrijdingsactie die CIA-agent Tony Mendez op poten zet om medewerkers van de Amerikaanse ambassade in Iran het land uit te smokkelen. Deze medewerkers zijn ter nauwer nood ontsnapt toen de ambassade door Iraanse revolutionairen werd bezet. De dekmantel voor de bevrijdingsactie is een zogenaamde film die in Iran moet worden opgenomen. Bryan Cranston, bekend van Breaking Bad, speelt naast Alan Arkin en John Goodman ook een grote rol.
Van de films van vorige week ben ik Robot & Frank (lees de recensie hier) gaan zien. Deze week ga ik een poging wagen om Argo te zien. Mocht jij een van de aanraders zien, laat dan hieronder weten wat je ervan vond.