Bouke's Must-Z Movies (week 9)

27 februari 2013, 12:30 | Jeroen

Elke week worden de bioscopen weer overspoeld door een nieuwe lading films. In deze bijdrage lees je welke van de nieuwe films je moet gaan zien. Ik kijk naar de reputatie van de betrokken filmmakers en acteurs, maar ook naar de geruchten en recensies die al aan zijn komen waaien.

Laat ik voorop stellen dat ik geen grote liefhebber ben van de jaarlijkse Oscaruitreiking. Er zijn verschillende redenen voor, maar meestal ben ik het gewoon niet met de Academy eens. Ook dit jaar kom ik weer tot de conclusie dat de winnaar voor beste film, Argo, niet mijn favoriet is. Te conventioneel Hollywoodvermaak, terwijl het zo’n bijzonder verhaal is. Gelukkiger ben ik met alweer de derde Oscar voor Ang Lee. Zijn verfilming van het boek Life of Pi bleef weliswaar erg dicht bij de basis, maar was ook erg mooi en onderhoudend. De beste acteur en actrice van 2012 heb ik nog niet in hun films in actie gezien, maar ik ben benieuwd naar respectievelijk Lincoln en Silver Linings Playbook. Opmerkelijk genoeg is die laatste pas vanaf deze week in Nederland te zien, dus hij heeft deze week een plekje in de Must-Z’s gekregen. Maar echt, echt verguld ben ik met de winst van Searching for Sugar Man in de categorie beste documentaire. Een van de meest bijzondere verhalen die ik ooit in een film gezien heb. Helaas draait deze film dan weer bijna nergens meer, maar als je de kans hebt, ga hem dan zeker zien.

Promised Land

Gus Van Sant is zo’n regisseur die bijna elk jaar een film produceert en daarbij weet hij meestal een hoog niveau te bewerkstelligen. Neem bijvoorbeeld indringende werken als Milk, Elephant en My Own Private Idaho en je weet waarom ik naar elke nieuwe film van hem uitkijk. Helaas zit er natuurlijk ook af en toe een losse flodder bij, zoals zijn remake van Psycho of een film die wat makkelijker te vergeten is als Restless die hij in 2011 uitbracht. Promised Land gaat over een zakenman (Matt Damon) die voor een gasbedrijf neerstrijkt in een klein stadje. Hij moet ervoor zorgen dat de gasreserves daar kunnen worden gewonnen, maar de plaatselijke bevolking verzet zich. Laat het maar aan Van Sant over om het door Matt Damon en John Krasinski – meest bekend als Jim Halpert uit de komedieserie The Office en ook in deze film te zien – geschreven script op subtiele wijze te verfilmen.

The Imposter

Nog een documentaire waarin een wel zeer onwaarschijnlijk verhaal uit de doeken wordt gedaan: The Imposter. De 23-jarige Fransman Frédéric Bourdin weet zich voor te doen als de zeven jaar jongere Nicholas Barclay, die een paar jaar daarvoor verdwenen is. Ondanks dat hij totaal niet op Nicholas lijkt, gelooft de familie Barclay uit Texas dat hij hun zoon is. Documentairemaker Bart Layton onderzoekt hoe dit mogelijk is. Het plot doet erg denken aan dat van de film Changeling met Angelina Jolie uit 2008, dat ook al op ware gebeurtenissen was gebaseerd. De intrige maakt mij in ieder geval erg nieuwsgierig en de film haalde vele prijzen op, waaronder een BAFTA, dus hij zal ook prima in elkaar zitten.

Silver Linings Playbook

Naast het feit dat Jennifer Lawrence voor haar rol in Silver Linings Playbook dus een Oscar won, zou dit ook wel eens de film kunnen zijn waarin Bradley Cooper voor het eerst aan de wereld toont dat hij een serieuze acteur kan zijn. Tot nu toe verdiende hij vooral zijn geld met het komische werk, dus het is even afwachten of hij een zwaardere rol ook aankan. David O. Russel heeft, met films als Three Kings, I Heart Huckabees en The Fighter, in ieder geval al wel laten zien dat hij zo’n film kan regisseren. In Silver Linings Playbook volgen we het herstel van Pat Solitano (Cooper), die een tijdje in een psychiatrische inrichting heeft gezeten, en nu weer bij zijn ouders woont. Daar in de buurt ontmoet hij Tiffany (Lawrence), een jonge vrouw die zo haar eigen problemen heeft.

Post Tenebras Lux

Dit gaat een lastige film worden om over te schrijven. Ik zag het voorstukje en vond de beelden meteen interessant, maar ik kan moeilijk terugvinden waar Post Tenebras Lux over gaat. Het schijnt dat regisseur Carlos Reygadas zich erg door zijn onderbewustzijn heeft laten leiden. Het verhaal speelt zich ergens op een afgelegen plek op het platteland van Mexico af en de stijl van filmen wekt associaties op met The Tree of Life van Terrence Malick. Nou heb ik erg van die film genoten, maar ik hoef geen Mexicaanse remake hiervan te zien. Laten we daarom hopen dat de jury in Cannes gelijk had toen ze Reygadas de prijs voor beste regisseur gaven in 2012 voor Post Tenebras Lux.

Van de films van vorige week ben ik La Cinquième Saison (lees de recensie hier) gaan zien. Deze week ga ik een poging wagen om Silver Linings Playbook te zien. Mocht jij een van de aanraders zien, laat dan hieronder weten wat je ervan vond.



Share |

Gerelateerde artikelen