Tentoonstelling: Pixar 25 years of animation

30 oktober 2012, 17:00 | Jeroen

Vorige week was ik in Bonn voor de tentoonstelling van Pixar 25 years of animation. Pixar is de studio die verantwoordelijk is voor films als: Toy Story 1,2 en 3, Monsters Inc., Finding Nemo, The Incredibles, WALL-E en Up. Computergeanimeerde films die voor zowel kinderen als volwassen bedoeld zijn.



In deze tentoonstelling is te zien hoe de films ontstaan zijn. Aan de hand van de tekeningen van de artiesten volg je het creatieve proces. Zo zie je hoe elk karakter geboren wordt, hoe de wereld waarin ze bewegen tot leven komt en hoe het verhaal vorm krijgt.

Aan elk detail wordt uren gewerkt en dat is te zien aan het eindproduct. Het leuke van deze tentoonstelling is dat je nu ook eens ziet wat hier allemaal voor nodig is. Waar je bij computers al snel denkt aan geautomatiseerde processen, is het werk nog altijd handgemaakt. Voordat specialisten het in de computer vormgeven, werken bijna net zo veel artiesten voorafgaand aan dit proces aan de ontwikkeling van de film. Tekenaars, schilders en beeldhouwers creëren de meest geweldige figuren en werelden.

Ook het digitale proces is het werk van een artiest overigens. Niks krijg je kado in dit proces. Je begint letterlijk met niks. Alles, tot op het kleinste detail, moet worden vormgegeven. Hoewel alles mogelijk is, moet je dus wel alles zelf in de computer stukje voor stukje opbouwen.

In de tentoonstelling krijg je op verschillende manieren dit proces van begin tot eind te zien. Daarnaast zie je veel tekeningen, filmpjes, concepten, sculpturen en in een afgesloten ruimte een super coole attractie! Het is een Zoetrope. Zie het filmpje hieronder (in het echt een stuk leuker moet ik zeggen).

De tentoonstelling is nog te zien tot en met 27 oktober 2013. Klik hier voor de website.



Share |

Gerelateerde artikelen