Film & TV
Gisteravond zijn tijdens de Talkshow van het 33e Nederlands Film Festival de eerste nominaties bekendgemaakt voor de Gouden Kalveren, de Grote Prijzen van de Nederlandse film 2013.
Gisteravond zijn tijdens de Talkshow van het 33e Nederlands Film Festival de eerste nominaties bekendgemaakt voor de Gouden Kalveren, de Grote Prijzen van de Nederlandse film 2013.
Ze moeten daarboven gedacht hebben: de natste maand van september verdient wel een zonnig einde. De zomerse singles van deze week zijn van Baskerville feat. Blaudzun, Jacco Gardner, Pearl Jam, Elephant Stone en Jake Bugg.
Het filmproject Kort! geeft jonge én gevestigde scenarioschrijvers en filmmakers de kans om korte films te maken. Veel van deze korte films worden op het Nederlands Filmfestival aan het publiek gepresenteerd. Ik zag vier van deze korte films.
De verfilming van de psychoanalyse van Blackfoot Indiaan Jimmy Picard stond al lang hoog op de wenslijst van Arnaud Desplechin. Het verhaal is bij hem en acteurs Benicio Del Toro en Mathieu Amalric in goede handen gebleken. De personages hebben diepgang gekregen en het verhaal is niet te schematisch verteld.
Deze ZUBBday Mixtape is een ode aan de vergeten kunst van het schrijven van brieven, kaarten en andere vormen van fysiek schrijven. Iets dat mensen in een andere tijd aan elkaar stuurden. Met o.a. Arcade Fire, The Veils, River Giant en
Fanfarlo gaf donderdag 26 september zijn enige Nederlandse show in het Rotterdamse Rotown. Relax, vrolijk en een jazzy tintje. De band wist het publiek prima te vermaken.
In The internet must go speelt John een Marketing medewerker die ingehuurd is door de grote kabelexploitanten en telefoonbedrijven om de Amerikaanse burgers te overtuigen om een corrupte, niet neutrale internetverbinding te accepteren.
Net als de beroemde landgenoten van Arcade Fire bestaat deze formatie uit een flinke groep veelzijdige muzikanten. Rah Rah levert met The Poet’s Dead een meesterwerkje af dat eigenlijk iedere muziekliefhebber een kans moet geven.
Een van de lange documentaires die dit jaar op het Nederlands Filmfestival te zien zal zijn is De Verdediging van Robert M. In deze documenraire worden de advocaten van de inmiddels voor kindermisbruik veroordeelde pedofiel gevolgd tijdens het proces.