Film & TV
In Anni Felici wordt heel wat afgekibbeld door het stel Guido en Serena. Hij is een hedonistisch levende kunstenaar, zij de jaloerse echtgenote. Wat ze bij elkaar doen, is de vraag die deze film lijkt te willen beantwoorden.
In Anni Felici wordt heel wat afgekibbeld door het stel Guido en Serena. Hij is een hedonistisch levende kunstenaar, zij de jaloerse echtgenote. Wat ze bij elkaar doen, is de vraag die deze film lijkt te willen beantwoorden.
Hier op ZUBB de kans op Nymphomaniac I + II van Lars von Trier. Met in de hoofdrollen Charlotte Gainsbourg, Stellan Skarsgård, Stacy Martin, Shia LaBeouf, Christian Slater, Uma Thurman.
Wanneer Europa halverwege de 19e eeuw wordt geteisterd door armoede en hongersnood, besluiten honderdduizenden Europeanen de oversteek naar Zuid-Amerika te maken.
De rechtszaak van Lucia de B. is een interessante, één waarvan we veel kunnen leren. De makers van deze film hebben de kern van de zaak gevonden: wat leidde ertoe dat juist Lucia verdacht werd? Ze brengen het verhaal daaromheen met verve.
Het lang vermiste Britse meesterwerk Love, Life and Laughter (1923) met ster Betty Balfour is afgelopen vrijdag gevonden in de EYE-collectie. De film staat hoog op de Most Wanted-lijst van het British Film Institute.
Een Poolse novice gaat op zoek naar haar familieverleden met haar enig overgebleven tante vlak voor ze intreedt in het klooster. Deze twee personages zijn elkaars tegenpool, wat dit een buddy movie maakt, nota bene met een roadtrip.
In de debuutspeelfilm van David Lowery vallen we midden in het complexe en gelaagde verhaal van Ruth en Bob. Hoewel het een romantisch als gewelddadig verhaal is, wordt het met bescheidenheid verteld en smaakt daardoor verrassend.
Spike Jonze spiegelt ons een toekomstbeeld voor om vragen te stellen over technologische ontwikkelingen die zich vandaag voordoen. Met een uitstekende Joaquin Phoenix en een gebrek aan moraal, staat menselijkheid daarbij voorop.
Alexander Payne toont ons in Nebraska de mensen in de noordelijke staten van de VS die weinig kansen hebben in hun leven. In een vloeiend verhaal volgen we een oude alcoholist die met zijn zoon zijn enige kans op waardigheid najaagt.
Opmerkelijk genoeg zijn er veel minder films over slavernij gemaakt dan over de holocaust. Steve McQueen brengt hier met 12 Years a Slave verandering in, met een film die veel indruk maakt qua vorm en inhoud.
De eerste 5 minuten van A Touch of Sin bevatten meer geweld en actie dan alle eerdere films van Jia Zhangke samen. Er lijkt iets geknapt in de festivallieveling, waardoor de boodschap in zijn film heeft aangepast naar een oproep tot revolutie.
Matthew McConaughey is onherkenbaar. Het zuidelijk type speelt hij in wel meer films met verve, maar hier komen daar nog een aantal lagen bovenop. Hij is stoer, hard, in ontkenning, nieuwsgierig, kwetsbaar, maar vooral strijdbaar.