Film & TV
Het was een bewogen jaar in docu land het afgelopen jaar. De slechte economie en de vele natuurrampen en oorlogen zorgden voor een wat deprimerend landschap. Wat wel gezegd dient te worden is dat uit veel van de conclusies hoop spreekt.
Het was een bewogen jaar in docu land het afgelopen jaar. De slechte economie en de vele natuurrampen en oorlogen zorgden voor een wat deprimerend landschap. Wat wel gezegd dient te worden is dat uit veel van de conclusies hoop spreekt.
Op de redactie van ZUBB wordt met behoorlijk wat enthousiasme teruggekeken op het filmjaar 2013. Het kostte dan ook geen enkele moeite om de films te kiezen voor onze top tien van dit jaar. Bij deze delen we die graag met jullie.
Met alsmaar groeiende budgetten en een alsmaar groeiend aanbod is het toch verrassend dat er een aantal series aan kop blijven. In 2013 zijn het wederom vooral series die al langer lopen, maar ook enkele nieuwkomers.
Elke week zie je hier welke van de nieuwe films het waard zijn te gaan kijken. De aanraders worden geselecteerd op basis van reputatie, geruchten en al uitgegeven recensies. Deze week met Nymphomaniac en 47 Ronin.
Hier bij ZUBB geven we een prijzenpakket weg. We geven 2×2 vrijkaarten, 5 soundtracks en 5 laptopcases weg. Ben Stiller regisseert en speelt de hoofdrol in een feel good film over het potentieel dat in iedereen zit.
Elke eigenaar van een kat heeft zich wel eens afgevraagd, wat doet dat beest toch aldoor als hij naar buiten gaat? In deze docu bespiedt een team een kattengemeenschap om te laten zien wat ze uitspoken als ze door het kattenluik naar buiten glippen.
Voor iedereen die niet kan wachten totdat het filmfestival losbarst: IFFR stuurt een Festival Preview als smaakmaker het land in. Vampierenfilm Only Lovers Left Alive van Jim Jarmusch tourt in januari langs Nederlandse filmtheaters.
De steeds groter wordende groep genetisch geëvolueerde mensapen, aangevoerd door Caesar, wordt bedreigd door de overlevenden van een dodelijk virus. Dit virus roeide tien jaar eerder vrijwel de gehele wereldbevolking uit.
Elke week zie je hier welke van de nieuwe films het waard zijn te gaan kijken. De aanraders worden geselecteerd op basis van reputatie, geruchten en al uitgegeven recensies. Deze week met In Bloom, Mandela: Long Walk to Freedom, Samsara en Avant l’Hiver.
Een super zoet verhaal als Mary Poppins en dan ook nog een Disney film, dan kan het haast niet anders dan Feel Good, all the way zijn, maar dat is het niet. Ik was vooral onder de indruk van de tweede verhaallijn.
In het tweede seizoen knalt een schip tegen de brug. Hierop worden vijf personen gevonden. Saga ontdekt dat drie van hen Zweeds zijn en de andere twee Deens. Eén is overleden, de anderen besmet met een dodelijk virus, blijkt in het ziekenhuis.
Met de verwisseling van 2 lunches wordt 1 van de onzichtbare connecties tussen 2 mensen in Mumbai zichtbaar. Het is de aanzet voor een romantisch drama over onmogelijke liefde, maar ook voor impliciete kritiek op misstanden in India.