Muziek
De eerste namen van Best Kept Secret 2014 zijn vandaag bekend gemaakt. Elbow, Pixies, Belle & Sebastian, Caribou, Metronomy, Circa Waves, Fucked Up, Fat White Family en Cheatahs maken deze tweede editie hun opwachting.
De eerste namen van Best Kept Secret 2014 zijn vandaag bekend gemaakt. Elbow, Pixies, Belle & Sebastian, Caribou, Metronomy, Circa Waves, Fucked Up, Fat White Family en Cheatahs maken deze tweede editie hun opwachting.
Zo in de donkere maanden van het jaar wil het weleens gebeuren dat de zin een beetje uit het leven zakt. Alles wordt zwaar, handelingen worden weggelaten en we besluiten maar eens dat we niet gaan douchen en iets langer in bed te blijven liggen.
Een bruidegom bereidt zich voor op zijn huwelijk. Zijn moeder kan maar moeilijk wennen aan het idee van zijn vertrek. Ze leeft in het verleden, verteerd door verdriet na de gewelddadige dood van haar man en oudste zoon. Zij zint op wraak op de familie die haar leven heeft verwoest.
Deze week heeft Singles een elektronisch randje. In deze editie de terugkeer van Breton, Kraantje Pappie en oudgediende Fatboy Slim, het drum&bass duo Chase & Status en de indie R&B sensatie van dit moment: Blood Orange.
Overal waar ik kijk zie ik onrecht. En ik voel mij nou juist sterker dan ooit. Tijd om er iets aan te doen dus, zou je zeggen. De komende maanden ga ik op zoek naar gerechtigheid. In de tussentijd luister ik naar protest songs.
Een uitverkochte Melkweg te Amsterdam werd verrast en getrakteerd op een uiterst verzorgde show. De Ierse band Kodaline wist vrijdagavond 29 november een afwachtend publiek goed op te warmen.
Met de remake van het Zuid-Koreaanse Oldboy slaagt Spike Lee er niet in iets toevoegen aan het origineel. Doordat hij zelfs veel van de subtekst van het origineel verliest, doet de film af aan het origineel. Een waardeloze film dus.
De Australische band Jagwar Ma brak dit jaar door met een ijzersterk debuutalbum en optredens op London Calling en Lowlands. Volgend jaar mei zal de band Paradiso weer betoveren met hun mix van psychedelische sixties pop, trance en exotica.
Gister zijn tijdens de prijsuitreiking van het 26e IDFA, de winnaars bekendgemaakt van de verschillende competitieprogramma’s. Song from the Forest van Michael Obert won de VPRO IDFA Award for Best Feature-Length Documentary.