Muziek
Na afloop van de eerste hete dag van 2013 stond, iets meer dan een uurtje, Valerie June uit Memphis (Tennessee) donderdag 25 april op het podium in de kleine zaal van de Paradiso. Wat genoeg was voor een herinnering die lange tijd mee kan.
Na afloop van de eerste hete dag van 2013 stond, iets meer dan een uurtje, Valerie June uit Memphis (Tennessee) donderdag 25 april op het podium in de kleine zaal van de Paradiso. Wat genoeg was voor een herinnering die lange tijd mee kan.
Wat als rode draad door de recensies heenloopt is dat de band grotere podia verdient en dat je nu de kans moet grijpen ze nu nog te zien in knusse zalen. Dat maken wij nog makkelijker met deze winactie voor woensdag a.s. in de Paradiso.
De Toneelgroep Amsterdam speelt In Ongenade naar het boek van J.M. Coetzee. Een aanklacht van misbruik, verbanning, verkrachting en leven in schande. Leraar David Lurie ziet het anders, door zijn ogen ziet alles eruit als een jacht.
Voorbestemming en zelfbeschikking, het klinkt als een heel serieus onderwerp, maar dat valt nog maar te bezien. We komen de betekenis van deze woorden namelijk dagelijks tegen.
Vrijdag stond Pien Feith in een maar half gevulde SuperMarkt, maar dat mocht de pret niet drukken. De muziek van Pien Feith moet je goed in je opnemen. Het is een stap naar een droomwereld die erg veel invloeden heeft uit de jaren ’80.
Elke week zie je hier welke van de nieuwe films het waard zijn te gaan kijken. De aanraders worden geselecteerd op basis van reputatie, geruchten en al uitgegeven recensies. Deze week met Boven is het Stil, Berberian Sound Studio, Passion, The Deep en Iron Man 3.
Het was een heerlijk dag op de Kop van Zuid. Vooraf heerlijk in het zonnetje op het terras van LantarenVenster en daarna een voorstelling die verrast. Experimentele muziek zou ik het noemen. Zoals bij elk elk experiment is het afwachten of het werkt of niet.
Eerder kondigde we op ZUBB de nieuwe voorstelling aan van Kommil Foo. Wel nu! Een leuke winactie voor u. Deel, mail, tweet en win kaarten voor Diligentia. De rode draad van de voorstelling is de vraag: “Hoe krijg je een man in een luciferdoosje?”
Wat blijkt? Het is een enorme klus om iedere week een vijftal singles gemotiveerd te presenteren. Doe je dit af en toe, dan is er weinig aan de hand. Doe je dit iedere week, dan wordt het na een paar maanden iets wat meer energie kost dan gezond is.