Muziek
dEUS heeft met zijn nieuwe album ‘Keep You Close’ een verrassende plaat afgeleverd qua sound en stijl, alsof er een frisse wind door de band is gewaaid. Het lijkt erop dat dEUS rust heeft gevonden in zijn eigen geluid.
dEUS heeft met zijn nieuwe album ‘Keep You Close’ een verrassende plaat afgeleverd qua sound en stijl, alsof er een frisse wind door de band is gewaaid. Het lijkt erop dat dEUS rust heeft gevonden in zijn eigen geluid.
Na de livestream van het concert van Elbow in Manchester Cathedral, kunnen we vanavond live meegluren bij het concert dat PJ Harvey zal geven in Londen. Niet voor niets deze keer, maar voor een kleine 3 pond sterling zit je wel op ‘de eerste rij’ van de beroemde Royal Albert Hall.
De column van deze week is tot stand gekomen in het niemandsland tussen zomer- en wintertijd. Dat doet toch rare dingen met een mens. Singles: Modeselektor, Pennan Brae, Keurgui Crew, Driver Drive Faster en Simone Fedi.
Maandag is het weer Halloween, een oer-Amerikaanse griezelfuif die ook steeds vaker in de Hollandse blubber gevierd wordt. Om deze duistere dag wat luister bij te zetten hebben we deze keer 25 uiterst griezelige ballades uitgekozen.
Pieter Phillip Monzon aka Pete Philly heeft op 3 oktober zijn eerst solo-album ‘One’ uitgebracht. Afgelopen donderdag traden Pete en zijn nieuwe band op in het Paard in Den Haag, de Heimat waar het allemaal begon.
Twin Sister is in Nederland nog niet zo bekend, maar heeft in de VS inmiddels een bewonderenswaardige fanbase opgebouwd. Afgelopen woensdag konden we kennismaken met hun sfeervolle dreampop in de Rotown te Rotterdam.
Fotografie is uitgevonden in Parijs. Louis Daguerre bracht de wereld in 1839 fotografie met de Daguerreotypie. In de jaren twintig en dertig trokken Nederlandse fotografen naar Parijs om daar te studeren aan de fotografie vakscholen of het vak te leren als assistent van giganten als Man Ray of Berenice Abbott.
Justin Vernon presenteerde gisteravond in Utrecht zijn dit jaar verschenen zelfgetitelde album, de opvolger van het gelauwerde ‘For Emma Forever Ago’ uit 2007. Het resultaat: mogelijk het beste concert van 2011.
Afgelopen weekend stond Amsterdam volledig in het teken van de elektronische klanken van het Amsterdam Dance Event. Nou ja, bijna volledig. Op vrijdag stapten namelijk de kleine rode laarsjes van Lindi Ortega op het podium van de Paradiso, met als enige begeleiding haar eigen gitaar.