Muziek
De Britse band Big Special volgt hun twee eerdere albums op met de EP O’JOY. Deze EP wordt verwacht op 5 juni, waarvan ze nu de track Only Free When Sleeping_ delen. O’JOY! fungeert als een aanvulling op het eerdere werk van de band.
Voor ZUBB combineer ik twee van mijn grote passies: muziek en schrijven. Ik heb voorliefde voor muziek met een elektronische inslag, maar kan ook grenzeloos genieten van ingetogen gitaarliedjes. Ook de alternatieve muziek van onze Zuiderburen kan mij meer dan normaal bekoren. Ik houd van nieuwe muziek, meer dan van ouwe meuk. Ik ben dan ook redelijk op de hoogte van de nieuwe releases.
Onder het genot van een biertje bezoek ik af en toe een concert. Grootschalige muziekfestivals zijn niet aan mij besteed, ik bezoek liever (gratis) festivals zoals Waterpop, Metropolis of Breda Barst. Het leukste festival van Nederland vind ik het Belgische Ik Zie U Graag.
Voor ZUBB schrijf ik album- en concertrecensies en lever ik bijdrages aan de rubrieken De Singles, ZUBB BuZz en ZUBB Weekly. Meer over mij weten? Check mijn website.
De Britse band Big Special volgt hun twee eerdere albums op met de EP O’JOY. Deze EP wordt verwacht op 5 juni, waarvan ze nu de track Only Free When Sleeping_ delen. O’JOY! fungeert als een aanvulling op het eerdere werk van de band.
De Amerikaanse band Bleachers, onder leiding van producer en singer-songwriter Jack Antonoff, deelde vorige week de single The Van. Van deze track hebben ze deze week de officiële videoclip gedeeld, die geregisseerd werd door Alex Lockett.
The Canyon is het debuut-soloalbum van de Britse muzikant en alt-j frontman Joe Newman. Onder de naam JJerome87 creëert hij op The Canyon een filmische wereld vol menselijkheid en door Motown beïnvloede Americana.
Singer-songwriter en multi-instrumentalist Tamara van Esch brengt op 1 mei haar nieuwe studioalbum Gracie uit. Tamara van Esch maakt eclectische indie-folk: intiem, dromerig en zacht eigenzinnig.
Van donderdag 14 t/m zaterdag 16 mei vindt in Zandvoort de eerste editie plaats van VLOED, een nieuw jaarlijks festival. Geniet tijdens het Hemelvaartweekend drie dagen lang op binnen- en buitenlocaties van kunst, muziek, dans en circus.
Hiqpy heeft hun debuutalbum Slow Death Of A Good Girl uitgebracht. Vandaag is ook de single Nothing uitgekomen. Luister de single hier op ZUBB. Op 18 april begint Hiqpy aan hun albumreleasetour door Nederland en Begië.
De jonge dochter van een journalist verdwijnt spoorloos in de woestijn. Acht jaar later raakt het gebroken gezin geschokt wanneer ze terugkeert, want wat een vreugdevolle hereniging zou moeten zijn, verandert in een grote nachtmerrie.
In het hart van een botanische tuin in een middeleeuwse universiteitsstad in Duitsland staat een gigantische ginkgoboom. Deze stille getuige observeert al meer dan een eeuw meerdere mensenlevens. De film is vanaf 23 april in de bioscoop.
Dekmantel maakt het volledige programma bekend voor de 13e editie van Lentekabinet, dat op 23 en 24 mei plaatsvindt in Het Twiske. Het festival vormt daarmee opnieuw een van de eerste hoogtepunten van het festivalseizoen.